ג’ינפרון

אודות ג'ינפרון

ג'ינפרון, חברה ישראלית מירושלים, מפתחת ומייצרת את הדור הבא של של בדיקות איבחון (דיאגנוסטיקה) מותאמות אישית למחלות אוטואימוניות וויראליות מסוימות ביניהן דלקת פרקים שגרונית, פסוריאזיס מפרקי, טרשת נפוצה ועוד. בתחום הוירלי עוסקת החברה באבחון העברת CMV לעובר בנשים הריוניות וקיט חדשני - אבחון מה תהיה רמת חומרת מחלת הCovid19 אם אדם יחלה בנגיף, האם יזדקק לאישפוז או יעבור אותה באופן קל.

הודעה לחולים במחלות ראומטולוגיות מטעם ארגון הרופאים הראומטולוגים בנושא נגיף הקורונה (כאן)

קיטים משווקים בישראל

מאושרים לשימוש ושיווק ע”י משרד הבריאות בישראל וע”י הרשויות האירופאיות (CE):

ג’ינפרון מובילה בתחום האבחנה ברפואה מותאמת אישית, פיתחה את הקיט הדיאגנוסטי  IFR300  – לחולי דלקת מפרקים שגרונית (RA) –בדיקה לניבוי התאמה של המטופל לתרופות ביולוגיות קו שני מסוג  בולמי TNF שהנפוצות שבהן יומירה, אנברל, סימפוני. (רשימה מלאה ניתן למצוא כאן) . הבדיקה חוזה ב- 90% דיוק, מי יגיב ומי לא יגיב לטיפול טרם התחלתו. כיום מגיבים באופן אקראי רק 50% באופן מלא ו – 10% באופן חלקי. 40% מהמטופלים אינם מגיבים כלל.

הפיתוח מתבסס על טכנולוגיה וידע שפותחו באוניברסיטה העברית בירושלים ע”י חוקרים מובילים תוך שימוש בחתימות אישיות לביטוי גנים, אשר הופקו עלידי ניתוח מסדי נתונים גדולים וטכניקות של בינה  מלאכותית בשילוב ידע בביולוגיה של התא.

מומלץ על ידי איגוד הראומטולגים הישראלי. ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במעבדות AMC בראשל”צ או דרך קופת חולים מאוחדת ללא עלות (טופס 17).  

עדכון – ביטוח הראל מכסה את עלות בדיקת ה-IFR300 לניבוי תגובה של חולה בדלקת מפרקים שיגרונית (RA), לתרופות מסוג בולמי TNF שהנפוצות שבהן יומירה, אנברל, סימפוני עוד..
 
 

IFR200 – בדיקה לניבוי העברת נגיף הCMV מאם הריונית החולה בנגיף לעובר. קיט ייחודי זה המצריך בדיקה במבחנה של דגימת דם פשוטה חוזה בדיוק של  95% את העברת הנגיף מהאם המודבקת לעובר. ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי במעבדות AMC בראשל”צ.

קיטים בשלבי פיתוח:

במעבדות הפיתוח של החברה בנוה  אילן ליד ירושלים, שוקדים על פיתוח בדיקות נוספות:

IFR310 (הנימצאת כרגע בניסויים קלינים באיכלוב, מרכז רפואי ע”ש סוראסקי בת”א). הבדיקה חוזה הצלחת טיפול בריטוקסמב שהינה תרופה המורידה את כמו תאי הלימפוצטים מסוג B. המטרה העיקרית של תרופות המורידה לימפוציטים מסוג  B היא מחד להרוס תאים היוצרים את המחלה האוטואימונית  ומאידך לשמר את היכולת החיסונית של החולה. אנו מסוגלים לדייק עד כדי  90% בניבוי לתגובה (לעומת 60% ההצלחה האקראית היום של הרופא).

IFR350 – נמצאת בניסויים קליניים במספר מרכזים רפואיים בארץ, לניבוי התאמת תרופות מסוג נוגדי  IL6 לחולי דלקת פרקים שיגרונית.